Pułapki w ubezpieczeniach na raka

Nowotwór jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Wiele osób obawia się raka, dlatego na rynku ubezpieczeń pojawia się coraz więcej polis, które zapewniają ochronę finansową w razie wystąpienia choroby. Oczywiście nie każda oferta będzie dla nas korzystna, wybór ubezpieczenia nie powinien być pochopny. Warto zwracać uwagę na treść umowy, nie należy sugerować się wyłącznie reklamą.

Ubezpieczenia na zdrowie i życie nie są produktami tak prostymi, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Aby móc poprawnie zinterpretować treść umowy polisy, niekiedy trzeba skorzystać z pomocy specjalisty (tutaj uzyskasz bezpłatną pomoc specjalistów Expander). Jeżeli nie jesteśmy pewni co podpisujemy, lepiej skonsultować swoją decyzję z osobą, która lepiej od nas zna się na rzeczy, inaczej możemy ponieść straty.

Wybierz odpowiednią sumę ubezpieczenia

Wybierając polisę ubezpieczeniową, należy zastanowić się przede wszystkim nad jej sumą. Jeżeli wybierzemy niską kwotę składek, nie będziemy mogli liczyć na wysokie świadczenie w przypadku zachorowania na nowotwór, a leczenie i bieżące utrzymanie podczas okresu hospitalizacji zazwyczaj jest bardzo kosztowne. Chcą zabezpieczyć się finansowo najlepiej, jak jest to możliwe trzeba wybierać ubezpieczenia w kwocie co najmniej 100 tys. złotych.

Kiedy otrzymasz pieniądze?

Wybierając ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka, warto zwrócić uwagę na zakres ochrony. Większość polis obejmuje wystąpienie nowotworu złośliwego, jednak w każdej umowie są pewnie zastrzeżenia. Niektóre ubezpieczenia obejmują wyłącznie jednorazową wypłatę pieniędzy po diagnozowaniu choroby, na tym rola ubezpieczyciela się kończy i umowa zostaje rozwiązana. Inne firmy umożliwiają uzyskanie połowy sumy polisy, a pozostałe pieniądze są wypłacane w czasie leczenia albo pokrywają koszt leczenia szpitalnego nie zapewniając jednak żadnych dodatkowych pieniędzy. Warto dobrze przemyśleć, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Niektóre polisy przewidują również wypłatę dodatkowych świadczeń, jeżeli ubezpieczony pokona chorobę.

Niestety diagnozuje się coraz więcej nowotworów, dlatego warto ubezpieczyć się na wypadek zachorowania. Rak to nie wyrok śmierci, jednak leczenie jest długie i zazwyczaj bardzo kosztowne. Pamiętajmy, aby profilaktycznie się badać, warto zadbać o zdrową dietę oraz swoją aktywność fizyczną.