Kredyt konsolidacyjny – co to za kredyt?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia nam połączenie wszystkich naszych zobowiązań kredytowych lub tylko ich części w jeden kredyt długoterminowy z mniejszą ratą w stosunku do sumy rat wszystkich zobowiązań. Jeśli mamy zaciągnięte trzy kredyty o ratach w wysokości 100 zł, 200 zł, 250 zł to suma rat tych kredytów wynosi 550 zł. Łącząc te kredyty w jeden będziemy płacić jedną ratę, dajmy na to w wysokości 450 zł, która będzie mniejsza od sumy rat wchodzących w skład kredytu konsolidacyjnego. Tak więc oszczędzamy miesięcznie 100 zł, a może nawet więcej, ponieważ wszystko zależy od składanej przez bank oferty.

Termin spłaty w przypadku kredytu konsolidacyjnego może stanowić nawet 30 lat. Zaletą takiego kredytu jest też korzystne oprocentowanie które wpływa na wysokość rat i pozwala nam sporo zaoszczędzić. Kolejnym plusem kredytu konsolidacyjnego jest to że płacimy tylko jedną ratę w jednym miejscu, raz w miesiącu, a nie tak jak przypadku kilku kredytów gotówkowych które zazwyczaj płacimy w kilku bankach, kilka razy w miesiącu ponieważ różnią się terminem spłaty.

Kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć w różnych walutach, a dodatkowo w trakcie trwania spłaty kredytu możemy zmienić rodzaj waluty którą będziemy spłacać nasze zobowiązanie wobec banku, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Kredyt konsolidacyjny dzielimy na:
kredyt konsolidacyjny hipoteczny
kredyt konsolidacyjny gotówkowy

W przypadku pierwszego z nich zabezpieczeniem dla banku będzie hipoteka na nieruchomości. Np. Dom, działka budowlana itp. Należy jednak pamiętać aby nasza nieruchomość była ubezpieczona. Przeważnie bank udziela kredytu do wysokości 70%-80% wartości naszej nieruchomości. Taki kredyt jest zaciągany jeśli potrzebujemy znacznej sumy pieniędzy. Termin spłaty w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego może wynieść nawet 30 lat

Jeśli potrzebna nam jest mniejsza suma, zaciągamy wówczas kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Jest on połączeniem różnych zobowiązań i udzielany jest na niższe kwoty przy wyższych kosztach i krótszym terminie spłaty, dochodzącym zazwyczaj do 10 lat.

Na jaki cel możemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest na spłatę zobowiązań finansowych, takich jak kredyty czy pożyczki oraz inne udokumentowane zobowiązania o charakterze finansowym, nie związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Kredytem konsolidacyjnym możemy spłacić:
– raty kredytów: mieszkaniowych, samochodowych, konsumpcyjnych, zakup sprzętu RTV-AGD, itp.
– raty debetów, zadłużeń na kartach kredytowych, itp.
– dodatkowo część kredytu można przeznaczyć na inne dowolne cele (nie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej).

Kredyt konsolidacyjny (tutaj znajdziesz najlepsze oferty) jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających wiele różnych zobowiązań, które często zapominają czy zapłacili już wszystkie; jest bardzo wygodny i łatwiejszy w spłacie niż kilka zobowiązań finansowych w różnych bankach.